خدا را سپاس! توافق کردند!

فقط می تونم بگم خدا رو شکر! خدا رو صدهزار بار شکر! گام اول برای رفع تحریمها برداشته شد. راه طولانیست ولی باید همه کمک کنیم و ادامه بدهیم.

کمی بیش از صد روز بعد از تشکیل دولت جدید می توانیم با خوشحالی برداشته شدن اولین گام در تنش زدایی را جشن بگیریم. نه فقط تنش زدایی از بحران هسته ای بلکه از رابطه ایران و آمریکا. فکر می کنم هر که گفت «آدم متعهد بی تخصص سراغ کاری نمی رود» امشب می تواند درستی حرفش را جشن بگیرد. فرق تیمی تحصیلکرده، کارآشنا و مسلط به ابزار اطلاع رسانی  را الان می شود دید. بعد از ده سال بمباران تبلیغاتی و بیشتر و بیشتر به انزوا رفتن این تیم توانست کاری کند کارستان. کاری که ایران و ایرانی می تواند به آن در تاریخ روابط بین الملل افتخار کند. اما این تیم تنها نبود. میلیونها نفر رای دادند به امید این بهبود و هزاران نفر آن امید که در خردادماه شکل گرفت  را رها نکردند.  انسانهایی که در ماهها و روزهای گذشته از راه حل صلح آمیز و مذاکرات  دفاع کردند و اهمیت آنرا گوشزد کردند در این موفقیت سهم دارند. آدمهایی که فراموش نکردند بمبها بر سر مردمشان فرود خواهند آمد و تحریمها مردمی را می آزارد که آرزومند آزادی و عزت در زندگی روزانه شان هستند. کار ما تمام نشده است تازه شروع شده است. حالا وقت جذب سرمایه گذاری و حذف موانع باقیمانده است.

این روزها درس خوبی گرفتیم فهمیدیم خیلیها در هر دو طرف ماجرا زنده به کوبیدن طبل جنگ هستند. کسانی که از این جنگ آفرینی سود می برند دلشان برای کسی نسوخته است، آنها از هر ارزش مقدسی بهانه ای می سازند. خوشحالم، خوشحالم که شاهد بلوغ مردم سرزمینم هستم. شاهد این هستم که مردم هستند و رویدادها را دنبال می کنند. ژنو بدون این مردم ممکن نبود.  مردم خوب ما که  با هر چه که در آنها مانده بود به انتخابات دل بستند و رای دادند و به تیم ایرانی مشروعیتی را دادند که تنها نمایندگان واقعی یک مردم از آن برخوردارند. کار ما تازه شروع شده است. خسته نباشید و پیروز باشید.

3 دیدگاه برای «خدا را سپاس! توافق کردند!»

مال خودتان را بیفزایید

  1. گمان کردی با این توافق به بهروزی خواهیم رسید ؟این ها خیال خامی بیش نیست
    چرا که تبدیل شدنمان به یک کره ی شمالی دیگر فقط اندکی به تاخیر خواهد افتاد

  2. من امید زیادی دارم که آرام آرام بتونیم این گذار را طی کنیم به شرط اینکه مردم با هم متحد باشند. این دوران سرنوشت سازی برای ایران و ایرانی است

  3. فكر مي كنم تبديل شدن ما به كره شمالي و يا تبديل نشدن ما به ان كشور يا هر كشور مشابه چيزي است كه كاملا بستگي به اجزاي داخل و تعاملات خارجي كه ان هم انعكاسي از رفتار و عملكرد دروني است، دارد. تنها راه امروز ما حركت است حركت به سوي اينده اي كه بيست و اندي ميليون ايراني به ان اميد داشته اند. فرض كنيم حتي نيمي از راي دهندگان تحت تاثير پروپاگاندهاي امثال من بوده اند، با اين حال، ناديده انگاشتن بيش از ده ميليون راي اميد كمي بي انصافي ست. امروز زمان مثبت انديشي ست و نه تنها مثبت انديشي، بلكه حركتي درست به سوي اهداف بزرگ. يك كوه ستبر را هرگز نمي توان يك شبه فتح نمود بلكه بايست در ميانه راه اتراق كرد، بيواك نمود و گاهي هم شب ها را با طوفان و بوران به صبح رساند تا باز نوري درايد و چراغ و راهنماي راه باشد. ما گام نخست را ١٠٠ روز پيش برداشتيم و امروز در ابتداي سراشيبي تند كمركش كوه قرار گرفته ايم. هر نگاهي به عقب مي تواند سست كننده قدرت پاهايمان و به هم زننده تعادلمان باشد. براي ساختن ايرانمان، راهي جز دست در دست هم قرار دادن و ياري و سينه ستبر كردن نداريم. اميد انكه مثبت بيانديشيم و مثبت عمل كنيم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: