You’ve Got Mail!

You’ve Got Mail  اسم فیلمی بود با بازی مگ رایان و تام هنکس و بقول مجری هنر هفتم «محصول سال 1998 کشور آمریکا». داستان رمانتیک فیلم را خیلیها می دانند. مگ رایان خانم کتابفروشی بود که  ادامه حیات مغازه کوچک و نقلیش به خطر افتاده چون یک شرکت کتابفروشی زنجیره ای، که نقش مدیرش را تام هنکس بازی می کرد، سر نبش خیابان یک فروشگاه بزرگ کتابفروشی باز کرده بود که مجهز به کافی شاپ و بخشهای مختلف بود و قیمت کتابهایش هم ارزانتر بود. مگ رایان ناچار می شود مغازه کوچکش را که یادگار مادرش بود، تعطیل کند و به نویسندگی روی بیاورد. این اتفاق غم انگیر با پایان خوش بعد رمانتیک فیلم  جبران می شود.  مگ رایان و تام هنکس که از طریف ایمیل با یکدیگر آشنا شده اند به  یکدیگر می رسند و هویت واقعی یکدیگر را کشف می کنند…اما حالا زنگها برای کتابفروشیهای زنجیره ای به صدا درآمده اند.

چند هفته پیش شرکت کتابفروشی  Borders  اعلام ورشکستگی کرد. کتابفروشیهای شرکت همه مجهز به کافی شاپ، بخشهای مختلف کتاب و موسیقی و فیلم هستند. و بظاهر بسیار محبوب و عامه پسند. اما در حالیکه مدیران این شرکتها در حال گسترش کتابفروشیهایشان بودند، دنیای خرید کتاب تغییر کرد. مردم بجای خرید در مغازه به خرید آنلاین روی آوردند. شرکتهایی مانند آمازون و EBay که هزینه نگهداری صدها کتابفروشی را نداشتند، می توانستند کتابهای مورد علاقه کتابخوانان را به قیمت ارزانتری عرضه کنند. از طرف دیگر با عرضه کتابخوانهای الکترونیکی مانند Kindle  این شرکتها کوشیدند انحصار بازار کتاب الکترونیکی را در دست بگیرند. بعنوان مثال کتابهای الکترونیکی آمازون تنها بوسیبله Kindle خواندنی بودند.

زیان آوری شرکتهایی مانند Borders   شروع شد . در حالیکه تقاضا برای خرید آنلاین کتاب افزایش پیدا می کرد تقاضا برای خرید از این شرکتها کاهش پیدا می کرد.  برخی از این شرکتها مانند Borders  نتوانستند به موقع وارد بازارهای جدید بشوند و خودشان را با تغییر ذائقه مشتریانشان تطبیق بدهند. از طرف دیگر کوشیدند وارد بازارهای بین المللی بشوند و هزینه های این گسترش باعث آسیب پذیری بیشترشان شد. حالا کتابفروشی Borders سر خیابان در حال تعطیل کردن است. موجودی کتابهایش را برای حراج گذاشته است و مشتریان قدیمی در حال خداحافظی با فروشگاه دو طبقه ای هستند که در کنار کتابهایش کمی آرامش پیدا می کردند.Bordersبه حیات خود ادامه خواهد داد ولی 200 فروشگاه آن از مجموعه فروشگاههایش در سراسر آمریکا تعطیل خواهند شد. شاید فیلم بعدی درباره تام هنکس، مدیر یک شرکت ورشکسته کتابفروشی و مگ رایان مدیر موفق و نوآور یک وبسایت مانند آمازون باشد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: