فیلمهای جالب درباره آفریقای جنوبی

تازگیها سه فیلم  جالب درباره آفریقای جنوبی دیدم که درباره پایان آپارتاید ساخته شده اند. فیلمهای جالبی هستند و گرچه عمق و اطلاعات کتاب را ندارند اما برای آدمی که وقت زیادی ندارد ولی به چگونگی پایان آپارتاید علاقمند است، فیلمهای خوبی و جالبی هستند.

 End Game  به کارگردانی پت تراویس  ساخته 2009درباره مذاکرات محرمانه کنگره ملی آفریقا و دولت آپارتاید درباره استراتژی انتقال قدرت ساخته شده است. از نظر اطلاعات تاریخی فیلم جالبیست. یک شرکت بریتانیایی برای حفظ منافع خودش زمینه مذاکرات را فراهم می کند. و باعث می شود دو طرف زمینه کار مشترکی پیدا کردند.  نلسون ماندلا با  حفظ وحدت در کنگره ملی باعث پیروزی این مذاکرات شد.

Mandela and de Klerk با بازی شاهکار سیدنی پورتیه و مایکل کین  ساخته  1997درباره دو مردیست که رهبر دو قطب  مخالف در سیستم آپارتاید هستند. د کلارک وقتی به ریاست جمهوری آفریقای جنوبی می رسد با شجاعت مسیر مذاکره و انتقال قدرت را انتخاب می کند. از طرف دیگر ماندلا با ذکاوت و بزرگمنشی می کوشد جلوی افراطها و خشونتهای احتمالی را بگیرد. فیلم از نظر اطلاعات تاریخی و فیلمهای اتفاقات پایانی آپارتاید بی نظیر است.

آخرین فیلم هم Invictus است. به کارگردانی کلینت ایستوود. ماندلا که تازه به قدرت رسیده است با استفاده از فرصتی که جام جهانی راگبی، ورزش محبوب سفید پوستان، در اختیارش قرار می دهد می کوشد تا وحدت ملی را در نظام تازه تاسیس آفریقای جنوبی تقویت کند. چالش اصلی او حفظ وحدت و جلوگیری از مهاجرت اقلیت سفید پوست کشور است که قدرت اصلی اقتصادی کشور هستند. بازی مورگان فریدمن در نقش ماندلا البته به پای سیدنی پورتیه نمی رسد ولی در خور توجه است.

فیلمهای جالبی هستند امیدوارم لذت ببرید.

2 دیدگاه برای «فیلمهای جالب درباره آفریقای جنوبی»

مال خودتان را بیفزایید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: