یک پرسش

من یک سوال دارم، منافع اقتصادی جامعه کشاورزی ایران چیست؟ این باور عمومی شکل گرفته است، که من با آن مخالفم ولی وجود دارد، که با هدایای نقدی می توان آرای روستاییان و افراد کم درآمد کشور را جذب کرد. حالا آیا راه حل دیگری وجود ندارد؟

من هفته پیش با یک کشاورز شمالی صحبت می کردم که هم شالیکاری دارد و هم باغ مرکبات و میوه. او می گفت که معمولا کشاورزان مرکبات را انبار می کردند تا در عید نوروز که تقاضا برای آن بالا می رود، آنها را به بازار عرضه کنند. البته این انبار کردن کار راحتی نیست و باعث خرابی مرکبات و در نتیجه ضرر و زیان کشاورزان می شود.  او از تصمیم دولت کنونی راضی بود که سال گذشته به آنها اجازه صادر کردن مرکبات را در وقت برداشت داده بود و برای نوروز اجازه وارد کردن. من فکر می کنم خیلی از ما همیشه اعتراض کرده ایم که سیاستهای یارانه ای و محافظتی دولتی در ایران به بهانه حمایت از کشاورزی در واقع به ضرر کشاورزان تمام شده است. با اینحال آیا نباید خودمان را سرزنش کنیم که چرا از چنین سیاستهایی غافلیم.  در نتیجه می پرسم، منافع اقتصادی جامعه روستایی و کشاورزی چیست و چگونه بهتر تامین خواهد شد؟

پ.ن. زهرای عزیز دقیقا چغندرکارها پس چی شدند؟‌ دقت نمی کنی که این دولت یک مجموعه از سیاستها را اعمال کرده است که برخیش به نفع بعضی از کشاورزان بوده است و برخیش به ضرر گروهی دیگری از ایشان. یا این قضیه سهام عدالت چرا مهم است؟‌ چقدر به ثروت یک خانواده روستایی اضافه می کند؟‌ آیا باعث کم شدن ریسک درآمدیشان می شود؟‌ باید جزییات را دانست. .. ممنون از تذکرت

یک سوال شخصی کتاب خوبی درباره تاریخ جنگهای ایران و روس سراغ دارید؟ در کتابفروشیها تاریخ ایران منحصر است به تاریخ هخامنشیان و بعد یکی دو کتاب کلی درباره صفویه و بعد دیگر تاریخ نداریم تا ناصرالدین  شاه!

3 دیدگاه برای «یک پرسش»

مال خودتان را بیفزایید

  1. یارانه نه رایانه(پاراگراف دوم سطرهفتم).چغندر کارهای بدبختمان چطور؟در مورد برنج و چای و خیلی از موارد دیگر به ضرر کشاورزان بوده.
    و اینکه چرا سهام عدالت یک هفته قبل از انتخابات در این مناطق توزیع شد طبیعی برای یک خانواده روستایی با جمعیت 5-6 نفره رقم قابل توجهی این خیلی بده که به اونا گفته بشه با عوض شدن احمدی سهام عدالت قطع می شه.و چیزهای دیگه

  2. ممنون رضای عزیز، من تاریخ روابط ایران و روس را گرفتم. بنظرم تاریخیتر آمد. اما تعریف مکتب تبریز را هم خیلی شنیدم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: