این ایران ماست

این روزها مثل هر انتخاباتی بازار تبلیغ و در کنار آن تهمت و دروغ گرم است. اینبار بازار تهمت گرمتر است.  کسانیکه چهار سال پیش ورشکستگی سیاستهایشان ثابت شد دوباره جانی گرفته اند و دوباره می کوشند با  گذاشتن یک سینی از وعده ها سر سفره مردم به قدرت برسند. ایشان با ساده انگاری تمام قوانین اقتصادی و تجاری و اجتماعی دستاوردهای دولت را به هیچ می گیرند و وعده هایی می دهند که در دنیای واقعیت عملیست و نه در تجربه تاریخی ما عملی شده است. در این وعده ها هیچ انگاری دستاوردها و واقعیتها بسیار پررنگ است. چرا همیشه اول کسانی را که برای بهبود اوضاع تلاش کرده اند و رنج کشیده اند به تازیانه بی مهری و دروغ می نوازند؟

در برابر اینها دولتی قرار دارد که در چهار سال گذشته برای اولین بار عملکردی داشته است که ناظرین داخلی و خارجی آنرا مثبت ارزیابی می کنند. نرخ مهار ناپذیر تورم را کنترل کرده است٬‌ نوعی ثبات ایجاد کرده٬ به تحریمها خاتمه داده است و به گردشگری رونقی بخشیده است. در  تمام شاخصهای اقتصادی شاهد بازگشت امیدواری به آینده هستیم و در تمام سیاستها تکیه به نوآوری و کارآفرینی را شاهدیم. کارهایی که شده است همه کارهایی نبوده است که می خواستیم انجام بشوند ولی کارهایی بوده است که توانش بوده است. در فضایی که هر موفقیت اقتصادی به سرعت هراسی امنیتی ایجاد می کند و نهادهای مختلف هم در کنار ماموریت مقدسشان برای حراست و دفاع از کشور و امنیتش در اقتصاد هم حاضرند. در این مغلمه منافع و وظایف و در این دنیای پراز بدگمانی و سوء تفاهم این دولت زمینه ساز گسترش روابط خارجی بوده است و دوباره پای هیاتهای بازرگانی و دولتی با نیت جدی برای مشارکت اقتصادی به ایران باز شده است.

کار کردن سخت است. هر کس در زندگیش کاری را کرده است٬ پروژه ای را به ثمر رسانده است‌٬ کار تولیدی کرده است٬‌ پیمانکار بوده است٬ می داند هزاران جزء باید کنار هم قرار بگیرند. می داند که فعال مایشاء زندگی نیست و می داند نتیجه گرفتن چقدر سخت است. خرید هواپیما٬ انعقاد قرارداد و اجرای قرارداد هیچکدام ذکر سحرآمیز ندارند. باید کار کرد٬ باید رفت٬ باید ارتباط برقرار کرد تا به نتیجه رسید. بسیار فکر کردند تحریم قطع یک ریسمان بوده است و برداشتن تحریمها وصل ریسمان است. تحریم قطع اعضاء و جوارح بدن اقتصاد ما بوده است. حال دوباره آن اعضا دارند پیوند می خورند٬ کاری که هزاران جزئیات دارد و در دنیایی جدید صورت می گیرد.

 این ایران ماست. این ایران ماست که توسعه می خواهد٬ اشتغال می خواهد٬ رفاه اجتماعی می خواهد و بدنبال کسب جایگاهی شایسته تاریخ و فرهنگش است. نه تاریخ ما و نه میراث فرهنگی ما را محق به این جایگاه نمی کند. نگاهی به همسایه ها بیاندازید؟‌ آنها با تلاش به جایگاهشان رسیده اند. ۴ سال است که تلاش ما در مسیر واقعی و درست توسعه شروع شده است. این تلاش سخت است٬ چون حالا باید به موانع غلبه کرد. دچار توهم نشوید٬  چرخ همیشه و همه جا باید گرد باشد تا بچرخد! زحماتی که کشیده شده است را فراموش نکنیم. تهمتهای بی عملان و منتظرالمقامها ربطی به واقعیت ما و اقتصاد ما و ایران ما ندارد. کارهای زیادی انجام شده است٬ با وحدت و یگانگی و با دور شدن از سوء ظنها و سوء تفاهمها کارهای بیشتری هم انجام خواهد شد.

2 دیدگاه برای «این ایران ماست»

مال خودتان را بیفزایید

  1. سلام، خط 4 که دردنیای واقعیت عملی است. نه بعد از که جا افتاده است و مفهوم جمله رو دچار مشکل می کنه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در WordPress.com. قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: